Logo van Gemeente Noordoostpolder dat doorverwijst naar de homepage van Gemeente Noordoostpolder
Logo van Gemeente Noordoostpolder dat doorverwijst naar de homepage van Gemeente Noordoostpolder

Samen een droomhuis bouwen in de Noordoostpolder? De gemeente helpt!

30 oktober 2025
Nieuws
Huisje in opbouw die op bouwtekeningen staat

Je wilt een nieuwbouwwoning (laten) bouwen, maar liever niet alleen. De gemeente Noordoostpolder biedt inwoners die samen een nieuwbouwwoning willen bouwen de kans om dit met een groep te doen. Om te helpen bij de opstart van zo’n gezamenlijk project, is er een nieuwe subsidieregeling vastgesteld.

Voordelen van samen 

Deze manier van bouwen heet Collectief Particulier Opdrachtgeverschap (CPO). Voordelen zijn dat het goedkoper is dan zelfstandig bouwen op een kavel. En door vanaf het begin samen te werken met de (toekomstige) buren, leer je ze goed kennen. Dat zorgt voor een goede start in de nieuwe buurt. 

Subsidie van de gemeente Noordoostpolder

Wethouder Toon van Steen: “Als gemeente ondersteunen we dit soort projecten van harte. Het gezamenlijk bouwen leidt tot onderlinge binding tussen de inwoners en tot een mooi divers woningaanbod, dat zien we beide graag in de Noordoostpolder. We hopen met deze nieuwe subsidie onze inwoners, die samen een droomhuis willen bouwen, een goede start te bieden voor hun project.”

Hoeveel subsidie kun je krijgen?

Per project kun je maximaal € 6.000 aanvragen. Dat geld is bedoeld voor de kosten die men maakt voor hulp bij het organiseren van het project, het maken van ontwerpen en voor juridische ondersteuning. De gemeente heeft in totaal € 100.000,- beschikbaar.

Meer weten?

Wil je meer informatie over de subsidie, hoe je deze aanvraagt en wat de voorwaarden zijn? Kijk dan op: www.noordoostpolder.nl/bouwen-en-wonen.