Logo van Gemeente Noordoostpolder dat doorverwijst naar de homepage van Gemeente Noordoostpolder
Logo van Gemeente Noordoostpolder dat doorverwijst naar de homepage van Gemeente Noordoostpolder

Toekenning subsidie van 5,2 miljoen euro voor Espelerlaan

12 november 2025
Nieuws
Esplerlaan aan de ingang van Emmeloord

Afgelopen maandag heeft het Rijk 2,5 miljard euro uitgetrokken voor verschillende (woningbouw)projecten in het hele land. Gemeente Noordoostpolder heeft een subsidie aangevraagd voor 2 projecten. Voor het project Espelerlaan in Emmeloord heeft het rijk een subsidie van 5,2 miljoen euro toegekend.

“Wethouder René van Amersfoort: ‘We zijn heel blij met de toekenning van de 5,2 miljoen voor de aanpassing van de Espelerlaan. Tegelijk zijn we teleurgesteld dat het Rijk onze aanvraag voor Marknesse voor de aanleg van een rotonde en de aanpassing van de brug over de sluis heeft afgewezen. Dit betekent echter niet dat het onderwerp van tafel is: we blijven hierover actief in gesprek met de provincie om tot een oplossing te komen.”

Espelerlaan

De toegekende subsidie voor de Espelerlaan wordt ingezet om de capaciteit en verkeersveiligheid te vergroten. De Espelerlaan is de centrale verkeersader die de noordkant van Emmeloord met het centrum verbindt. Door de toevoeging van de extra woningen en de VO campus groeien de verkeerstromen flink. Hiervoor moet de capaciteit van de Espelerlaan worden vergroot en de verkeersveiligheid moet verbeterd worden: 

  • De Espelerweg kruist de Espelerlaan. De huidige kruisingsvorm vereist aanpassing om de doorstroming te garanderen.
  • Andere kruisingspunten langs de Espelerlaan vereisen aanpassing om te zorgen voor veilige oversteekbewegingen.
  • Er is een rotonde naar de VO campus nodig ter hoogte van de Meldestraat.
  • Een groot deel van de Espelerlaan moet opnieuw ingericht worden om de aanliggende fietspaden te verbeteren en verbreden.

Meer verkeer

“De uitbreiding van Emmelhage, de nieuwe wijk Rozenwijk en het realiseren van de VO campus maakt het noodzakelijk de wegen aan te passen. We krijgen meer inwoners die gebruik maken van de Esperlerweg en Espelerlaan. Met deze subsidie kunnen we de Espelerlaan en de kruising met de Espelerweg daarvoor inrichten”, aldus wethouder Toon van Steen.